TIP

800 190 590

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Najlepszy start… Dlaczego warto karmić piersią? – Dzień Otwarty Poradni Laktacyjnej

19-05-2016

Zapraszamy do Szkoły Rodzenia Ujastek przy ul. Ujastek 3 (pawilon A) w godz. 10.00 - 13.00. W trakcie Dnia Otwartego panie będą mogły spotkać się z pracownikami Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek oraz Małopolskiego Oddziału NFZ i otrzymać informacje nt.:

  • sztuki naturalnego karmienia (czym jest mleko matki, dlaczego warto jest karmić piersią, jak się przygotować do karmienia piersią, karmienie po porodzie w szpitalu)
  • wpływu karmienia piersią na rozwój dziecka
  • roli położnej POZ (kim jest położna POZ, kto może korzystać z jej usług, jak i kiedy wybrać położną)
  • szczepień noworodka w szpitalu
  • zgłoszenia noworodka do ubezpieczenia zdrowotnego (kiedy i jak zgłosić dziecko do ubezpieczenia, kiedy dziecko ma prawo do korzystania ze świadczeń bez ubezpieczenia, jakie dokumenty należy wypełnić)

Dzień Otwarty Poradni Laktacyjnej to również okazja, żeby dowiedzieć się, czym jest Bank Mleka Kobiecego, jak ważną pełni misję, komu służy podarowane przez mamy mleko i jak zostać Honorową Dawczynią Mleka.

Przypomnimy również o tym, jak ważne są badania profilaktyczne – cytologia i mammografia i kiedy kobiety w ciąży mogą skorzystać z programu badan prenatalnych.

W trakcie Dnia Otwartego Poradni Laktacyjnej będą mogły porozmawiać z certyfikowanymi doradcami laktacyjnymi oraz otworzyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Przeczytaj wiecej o: Ban Mleka Kobiecego - katalog informacyjny 

Plakat z kobietą karmiącą niemowlę informujący o dniu otwartym-alt

Wszystkie aktualności