TIP

800 190 590

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Narodowy Fundusz Zdrowia na Dniach Ubezpieczonego

05-10-2015

Z okazji Dni Ubezpieczonego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w dniach 7-9  października 2015 r. w godzinach od 9.00 – 17.00 organizuje już po raz czwarty akcję informacyjno-edukacyjną  skierowaną  do ubezpieczonych. W tych dniach w oddziałach i inspektoratach ZUS porad i informacji będą udzielać również pracownicy Małopolskiego Oddziału NFZ. 

Tematem przewodnim tegorocznych ”Dni Ubezpieczonego” jest informacja o stanie konta  ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, jako informacja ważna dla przyszłości każdego z nas.  Akcja pozwoli zainteresowanym uzyskać odpowiedzi na  nurtujące pytania w zakresie ubezpieczeń i składek oraz  pomoże  zachęcić  ich do korzystania z elektronicznych form komunikacji z ZUS za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Z kolei pracownicy NFZ odpowiedzą na wszystkie pytania na temat zasad ubezpieczenia zdrowotnego, zasad zgłaszania dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego, zasad ubezpieczenia studentów. Będziemy informować co zrobić gdy w rejestracji usłyszymy, że „e-wuś świeci się na czerwono”, czyli co zrobić , by mieć pewność, że jest się ubezpieczonym.

Gdzie będziemy?

  • 7 października – ZUS Oddział w Krakowie, ul. Pędzichów 27, godz. 9-15 oraz  ZUS Oddział w Nowym Sączu, ul. Sienkiewicza 77, godz.10.00 - 13.00
  • 8 października - Inspektorat ZUS w Nowym Targu, godz. 10.00 - 15.00
  • 9 października - Inspektorat ZUS w Gorlicach, ul. W. Jagiełły 14, godz.10.00 - 13.00 

W tych dniach w  Oddziale i Inspektoratach ZUS  w Nowym Sączu, Nowym Targu oraz Gorlicach każdy ubezpieczony, który będzie miał przy sobie dowód osobisty będzie mógł założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP).

Odpowiemy też na wszystkie Państwa pytania dotyczące praw pacjenta, świadczeń i badań, które można wykonać w ramach ubezpieczenia, tego jak wyjechać do sanatorium w ramach ubezpieczenia, jak otrzymać refundowany sprzęt ortopedyczny.

Załączniki:

Wszystkie aktualności