Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

NFZ bliżej pacjenta – dzień otwarty w Małopolskim Oddziale NFZ

08-09-2015

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w sobotę 12 września 2015 r. zaprasza na Dzień Otwarty pod hasłem „NFZ bliżej Pacjenta”. W godzinach od 9.00 do 14.00 w budynku przy ul. Batorego 24 (sala obsługi ubezpieczonych) na wszystkich zainteresowanych będą czekać pracownicy Funduszu.
Ponadto, z okazji Międzynarodowego Dnia Pierwszej Pomocy osoby odwiedzające w sobotę Oddział NFZ w Krakowie będą mogły wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, które przygotuje Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. 

W sobotę w budynku MOW NFZ przy ul. Batorego będzie można m.in.:

  • uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta,
  • potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne,
  • zawrzeć umowę dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego,
  • uzyskać informacje na temat leczenia uzdrowiskowego.

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Pierwszej Pomocy. Obawa przed nieumiejętnym udzieleniem pomocy czy nawet skrzywdzeniem poszkodowanego, strach przed bliskim kontaktem z obcą osobą – konieczność pokonania takich barier towarzyszy świadkom wypadków. Tymczasem najgorszy scenariusz w sytuacji zagrożenia życia to bezczynność. Dlatego zależy nam, aby w Światowym Dniu Udzielania Pierwszej Pomocy zwrócić szczególną uwagę na fakt, jak ważna jest znajomość przynajmniej jej podstaw. Z tej okazji zaprosiliśmy ratowników Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, którzy nie tylko podzielą się swoimi doświadczeniami, ale przede wszystkim pokażą jak właściwie udzielić pierwszej pomocy, jak się zachować w trakcie nagłego zdarzenia,  co należy mówić wzywając pogotowie.

Dodatkowo, tego dnia w Małopolskim OW NFZ wspólnie z Oddziałem ZUS w Krakowie uruchomione zostanie stanowisko konsultacyjne, w którym będzie można zasięgnąć wszelkich informacji dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenia do ubezpieczenia itd. Rodzice będą mogli sprawdzić status ubezpieczenia swoich dzieci, a studenci zweryfikują, czy po wakacjach nie utracili prawa do świadczeń w ramach NFZ.

Zapraszamy.

Wszystkie aktualności