Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Środy z siecią szpitali - trwa ogólnopolska kampania informacyjna

11-09-2017

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ kontynuuje ogólnopolską kampanię informacyjną skierowaną do pacjentów w związku z wejściem życie od 1 października przepisów ustawy tworzącej tzw. sieć szpitali.

W najbliższą środę – 13 września zapraszamy do stoiska MOW NFZ w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Od godz. 10.00 do 14.00 będziemy wyjaśniać, czym dla pacjentów jest sieć szpitali i odpowiadać na pytania pacjentów. Wyjaśnimy też wszystkie wątpliwości, jakie mają pacjenci w związku z siecią szpitali – jak np. kwestie związane z nocną i świąteczną opieką zdrowotną w powiecie.

Przepisy dot. sieci szpitali wprowadzą nowe rozwiązania, które usprawnią organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawią dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach. Zmiany  umożliwią lepszą koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych. Ułatwią także zarządzanie szpitalami. Już teraz chcemy zapoznać z nimi pacjentów korzystających ze świadczeń w ramach ubezpieczenia.

Aby przybliżyć pacjentom zmiany, jakie wprowadzi reforma, pracownicy wszystkich oddziałów NFZ od początku września, w każdą środę dyżurują w szpitalach, które weszły do sieci.

W Małopolsce 6 września stoisko MOW NFZ było w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Rodzice małych pacjentów docenili informację, że od października w szpitalu oprócz izby przyjęć będzie też dodatkowo punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Pytali o zmiany w opiece nad dziećmi w poradniach specjalistycznych (zasady przyjęć w poradniach nie ulegają zmianie), a także o możliwości wyboru szpitala, gdzie będą leczyć dzieci (prawo pacjenta do wyboru miejsca leczenia nie zmieni się od 1 października).

Będziemy też odpowiadać na pytania dotyczące programu rządowego Leki 75+ - minął rok od jego wejścia życie, kolejni seniorzy nabywają prawo do bezpłatnych leków.

Przy stoisku MOW NFZ w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu od 10.00 do 14.00 będzie można również założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (konieczny jest dowód osobisty i PESEL dziecka). 

Wszystkie aktualności