Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

VIII Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera pod patronatem dyrektor MOW NFZ

19-11-2018

Po raz ósmy w krakowskim kinie Mikro zagości Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera. Organizowany jest przez Fundację Rozwoju Kina we współpracy z Ośrodkiem dla Osób z Autyzmem „Effatha”. Patronat honorowy nad Przeglądem objeła Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ.

W tym roku program obejmuje trzy dziedziny tematyczne: w piątek (30.11.) proponujemy widzom filmy dotyczące mężczyzn w spektrum autyzmu, w sobotę (1.12.) obrazy przedstawiające kobiety w spektrum, natomiast w niedzielę (2.12.) zobaczymy filmy poruszające temat miłości w spektrum autyzmu.

Gośćmi wydarzenia będą: reżyser Sławomir Grünberg, pochodzący z Polski, obecnie mieszkający i tworzący w Stanach Zjednoczonych oraz Ewa Furgał, autorka bloga „Dziewczyna w spektrum”. Ponownie przygotowaliśmy seanse skierowane do młodzieży. Proponujemy uczniom możliwość zmierzenia się z problemem odmienności oraz jej akceptacji w przestrzeni społecznej. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa w hallu kina Mikro, której przygotowaniem zajmuje się Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem „Zacisze”. W piątek, 30 listopada wysłuchamy również koncertu wykonanego przez Piotra Tkaczyka oraz Witolda Rycia.

Program VIII Przeglądu Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

Wszystkie aktualności