Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Dla świadczeniodawcy

Dla Świadczeniodawców

Komunikaty

Komunikat dla pacjentów – WYKAZ PLACÓWEK

02-07-2012


Przypominamy wszystkim Pacjentom korzystającym ze świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych zarówno w publicznych, jak i niepublicznych placówkach medycznych mających zawarta umowę z NFZ (a więc wszędzie tam, gdzie na drzwiach poradni widnieje logo NFZ), że mają oni prawo domagać się od lekarzy prawidłowo wypisanych recept na leki refundowane, a każdy z lekarzy zatrudnionych w tych placówkach ma obowiązek taką receptę wystawić.

W razie otrzymania nieprawidłowo wypełnionej recepty (lub recepty wystawionej na innym druku niż określa to rozporządzenie Ministra Zdrowia), chory natychmiast powinien o tym powiadomić kierownika placówki medycznej i domagać się wystawienia recepty w sposób prawidłowy.

Jeśli nie okaże się to skuteczne może skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta za pośrednictwem ogólnopolskiej bezpłatnej infolinii 800-190-590 (nr dla tel. komórkowych i stacjonarnych) czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-21.00 lub Ministerstwem Zdrowia pod numerem telefonu (22) 831-30-71 lub (22) 831-17-97

Informujemy jednocześnie, że, w województwie małopolskim świadczenia opieki zdrowotnej w ramach SZPITALNYCH ODDZIAŁÓW RATUNKOWYCH, IZB PPRZYJĘĆ, NOCNEJ i ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ udzielane są przez podmioty znajdujące się na listach w załączeniu.

SZPITALNE ODDZIAŁY RATUNKOWE I IZBY PRZYJĘĆ W MAŁOPOLSCE

AMBULATORIA NOCNEJ I ŚWIATECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

 Informacje o zasadach korzystania z placówek nocnej i światecznej oraz SOR i izb przyjęć znajdują się na Stronie dla Pacjentów MOW NFZ.

Wszystkie aktualności