Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Dzień otwarty w Małopolskim Oddziale NFZ

27-06-2016

250 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, 44 nowych użytkowników ZIP, kilkadziesiąt pytań o leczenie w czasie wakacji,  korzystanie z opieki za granicą – to efekt Dnia Otwartego w Małopolskim Oddziale NFZ.

Mieszkańcy Krakowa docenili to, że bez tłoku i kolejek mogli załatwić bieżące sprawy związane z ubezpieczeniem, korzystaniem ze świadczeń w trakcie dnia otwartego zorganizowanego przez Małopolski Oddział NFZ 25 czerwca. 

Od 9 do 14 wydawaliśmy nie tylko EKUZ-y, ale również zakładaliśmy konta w ZIP, rejestrowaliśmy zlecenia na wyroby medyczne, odpowiadaliśmy na pytania związane z umowami o dobrowolne ubezpieczenie.

Dzień Otwarty był też okazją, aby zwrócić uwagę na problem zażywania zbyt dużej ilości leków. Nasi specjaliści podpowiadali, jak przygotować apteczkę, jakie dokumenty i informacje powinny mieć ze sobą osoby przewlekle chore. Wskazywali też najpopularniejsze leki bez recepty mające te same składniki i wyjaśniali, że branie ich w nadmiarze nie tylko będzie bardziej skuteczne, ale może okazać szkodliwe i skutecznie popsuć wakacje.  

Uczestnicy Dnia Otwartego   Uczestnicy Dnia Otwartego    

Pracownik NFZ wydaje EKUZ

Wszystkie aktualności