Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Najlepszy start… Dlaczego warto karmić piersią? – Dzień Otwarty Poradni Laktacyjnej

24-05-2016

24 maja w Dniu Otwartym Poradni Laktacyjnej w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek padło wiele pytań dotyczących naturalnego porodu, form leczenia, z których może korzystać kobieta w ciąży i po poradzie. Przyszłe mamy mogły dowiedzieć się, jak wygląda poród w szpitalu, na jaka pomoc mogą liczyć, czego oczekiwać zarówno w szpitalu jak i po powrocie do domu. Zarówno pracownicy szpitala jak i NFZ podkreślali, jak ważny jest wybór położnej i na jaką opiekę z jej strony mogą liczyć kobiety po porodzie, ale i nie tylko.

Przypominaliśmy, że szczęśliwa mama to mama, która jest zdrowa. Nie zabrakło informacji o programach profilaktycznych dla kobiet, w tym o programie badań prenatalnych.

Ten dzień był okazją, aby szczegółowo przedstawić, jak ważne jest naturalne karmienie piersią – zarówno dla noworodków, ale i ich mam. Usłyszały tez, jaka role pełni bank mleka kobiecego, jak działa, komu pomogą, jak można zostać honorowa dawczynią.

Choć Dzień Otwarty skupił się przede wszystkim na tym, jak przygotować się do porodu nie zabrakło też pytań o ubezpieczenia noworodka, problemy związane z weryfikacją ubezpieczenia. Każda przyszła mama mogła założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Jedno z kont zostało założone dla 2 miesięcznego malucha. 

Dzień otwarty w Ujastku, mama trzymająca dziecko

Dzień otwarty w Ujastku-kobiety w ciąży siedzą i rozmawiają

Dzień otwarty w Ujastku-kobieta z butelką do karmienia niemowląt soi na tle baneru z logo NFZ i prezentacji z napisem Ujastek. konsultacje w Banku Mleka

Wszystkie aktualności