Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Przedwakacyjne Warsztaty ze Stowarzyszeniem „4 zmiana” w Dworku Białoprądnickim

01-07-2016

Małopolski OW NFZ wspólnie ze Stowarzyszaniem 4 zmiana w Krakowie zorganizował przedwakacyjne warsztaty dla rodziców nt. opieki medycznej w trakcie wakacji. Elżbieta Studnicka - Świerczek  z MOW NFZ  wyjaśniała jak skorzystać ze świadczeń zdrowotnych poza miejscem zamieszkania, jakie dokumenty należy ze sobą zawsze mieć podczas wyjazdu z dzieckiem? W trakcie warsztatów padały pytania o zasady postępowania w przypadku użądleń, ukąszeń, znalezienia kleszcza na skórze, przygotowania apteczki.  

Spotkanie z młodymi mamami było też okazją do przekazania informacji nt. karmienia piersią, wyboru położnej POZ, opieki na jaką może liczyć mama i dziecko u lekarza POZ, zgłoszenia do ubezpieczenia.

Warsztaty w ramach działań Strefa Rodzica w Dworku Białoprądnickim odbywają się cyklicznie. Luźna i przyjazna formuła warsztatowa pozwoliła poruszyć wiele interesujących tematów w bliskiej obecności maluchów, całkowicie eliminując urzędnicze schematy.

Spotkanie z Elżbietą Studnicką - Świerczek było pierwszym z cyklu spotkań z przedstawicielami Małopolskiego Oddziału NFZ. Kolejne jesienią. 

Dzieci bawią się na podłodze

Wszystkie aktualności