Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Odpowiedzi i sprostowania

Oświadczenie w sprawie materiałów radiowych dotyczących podpisywania umów z aptekami

30-12-2011

Oświadczenie w sprawie materiałów radiowych dotyczących podpisywania umów z aptekami

W związku z wiadomością, która pojawiła się w serwisach informacyjnych oraz na stronie internetowej  RMF FM dotyczącą podpisywania umów z aptekami na realizację recept refundowanych - Małopolski Oddział NFZ informuje:
Nie jest prawdą jakoby doszło do okupowania siedziby NFZ i wielogodzinnych kolejek – będących – jak niesłusznie sugerują materiały – skutkiem zamieszania powstałego wokół konieczności podpisywania umów z aptekami. W dniu, w którym powstał materiał rzeczywiście przedstawiciele aptek zgłaszali się do budynku Małopolskiego Oddziału NFZ, ale czas oczekiwania nie był dłuższy niż kilkanaście minut.

Małopolski Oddział maksymalnie usprawnił proces składania wniosków i ich poprawiania oraz podpisywania umów, przedstawiciele aptek zgłaszający się do MOW NFZ  otrzymują wszelką niezbędną pomoc – co potwierdzają reprezentanci Okręgowej Izby Aptekarskiej, którzy na bieżąco monitorują pracę Funduszu.
W materiale pojawiają się ponadto słowa, które wyjęte z kontekstu całej wypowiedzi mogą być interpretowane jako uwagi pod adresem Centrali NFZ. Wypowiadając się w imieniu  Małopolskiego Oddziału NFZ Rzecznik Prasowy podkreślał wielokrotnie, że proces podpisywania umów z aptekami jest procedurą wymagającą odpowiednich przygotowań – zarówno w warstwie prawnej jak i logistycznej i właśnie dzięki tym intensywnym przygotowaniom całego Funduszu możliwe jest teraz tak sprawne przeprowadzenie całego przedsięwzięcia.


Wiarygodność materiału oceniła także Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie, w przesłanym do wiadomości MOW NFZ stanowisku skierowanym w dniu 29. grudnia do Redakcji RMF FM (treść stanowiska w zalączeniu).

W związku z powyższym wszelkie zarzuty pod adresem Narodowego Funduszu Zdrowia pojawiające się w serwisie radiowym oraz na stronie internetowej są nieuzasadnione.

Wszystkie aktualności