Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie informuje o rozstrzygnięciu postępowania na realizację świadczeń opieki zdrowotnej w oddziale ginekologii i poradni ginekologicznej w Szpitalu Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.
Oddział ginekologii oraz poradnia ginekologiczna rozpoczną działalność 1 marca 2026 r.
Uruchomienie oddziału oraz poradni to wzmocnienie zabezpieczenia opieki zdrowotnej dla mieszkanek powiatu dąbrowskiego i okolicznych miejscowości. Pacjentki uzyskają dostęp do diagnostyki oraz leczenia schorzeń ginekologicznych, w tym chorób nowotworowych narządu rodnego w ramach pakietu onkologicznego, blisko swojego miejsca zamieszkania.
Oddział ginekologii zapewni całodobową opiekę medyczną, natomiast poradnia ginekologiczna będzie udzielać świadczeń w trybie ambulatoryjnym.
Świadczenia będą finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a pacjentki będą mogły korzystać z opieki na podstawie skierowania – w przypadku leczenia szpitalnego.
Do poradni ginekologicznej nie jest wymagane skierowanie.
Przypominamy, że każda poradnia ginekologiczna która ma umowę z NFZ realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy.
Z programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą korzystać kobiety w wieku 25–64 lat. Od ubiegłego roku obejmuje on nowoczesną ścieżkę diagnostyczną opartą na teście HPV HR z genotypowaniem, a w razie potrzeby także cytologię na podłożu płynnym. Badania są bezpłatne i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do udziału w programie nie jest wymagane skierowanie.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rejestracji oraz harmonogramu przyjęć dostępne są bezpośrednio w szpitalu.
Aleksandra Kwiecień
rzeczniczka prasowa MOW NFZ