Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Dzień Seniora w Dąbrowie Tarnowskiej

14-11-2023

W tym roku Dzień Seniora z ZUS odbywa się pod hasłem „Senior Manager ds. własnego bezpieczeństwa”. W wydarzenie włącza się także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z naszymi doradcami porozmawiasz o leczeniu w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, profilaktyce, zdrowych nawykach. Przybliżymy zasady leczenia uzdrowiskowego finansowanego przez NFZ, podpowiemy, z jakich badań profilaktycznych możesz skorzystać i na jakie szczepienia ochronne zgłosić się, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i ograniczyć ryzyko chorób zakaźnych np. grypy. Dla seniorów po 65. roku życia szczepionka przeciwko grypie jest bezpłatna, nestorzy cierpiący na choroby przewlekłe bez opłat mogą zaszczepić się również przeciwko pneumokokom.

Z myślą o kobietach w jesieni życia od listopada został poszerzony program profilaktyki raka piersi. Dzięki tym zmianom bezpłatną mammografię raz na dwa lata mogą wykonać kobiety do 74 roku życia. Przy naszym stanowisku dowiesz się, gdzie w najbliższej okolicy wykonać takie badanie i kiedy w regionie pojawi się mammobus. Wytłumaczymy również, jak stworzyć bezpłatny jadłospis z portalem diety.nfz.gov.pl, dostosowany do szczególnych potrzeb żywieniowych w jesieni życia i ćwiczyć z programem treningowym „8 tygodni do zdrowia”.

Dzień Seniora z ZUS odbędzie się w środę 15 listopada w Ośrodku Spotkania Kultur (Dąbrowa Tarnowska, ul. B. Joselewicza 6). Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 12-13.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności