Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ w nowotarskim sanepidzie

02-10-2022

Dzień otwarty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu to świetna okazja, by poznać tajniki codziennej pracy tej instytucji i przy okazji zadbać o swoje zdrowie. Jak to zrobić, podpowiedzą doradcy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Przy naszym stanowisku dowiesz się, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Podpowiemy, gdzie zaszczepić się przeciwko Covid-19 oraz grypie i jak ćwiczyć z programem „8 tygodni do zdrowia”. Zachęcimy do tworzenia zbilansowanych jadłospisów z bezpłatnym portalem diety.nfz.gov.pl oraz kontrolowania informacji o swoim zdrowiu z pomocą Internetowego Konta Pacjenta i aplikacji mojeIKP.

Wszyscy zainteresowani będą mogli również na miejscu wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, niezbędną podczas podróży po krajach Unii Europejskiej i EFTA. EKUZ potwierdza prawo do potrzebnej pomocy medycznej na takich samych zasadach jakie obowiązują obywateli tych państw.

W Dzień otwarty PSSE włączyli się także medycy. Dzięki nim, podczas wydarzenia będzie można m.in. zbadać poziom glukozy we krwi, skład ciała czy zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Zaplanowano także konsultacje kardiologiczne i dietetyczne oraz porady dotyczące zdrowia i urody.

Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 6 października, w godz. 9-13 w siedzibie nowotarskiej PSSE przy ul. Jana Kazimierza 6.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności