Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski Oddział NFZ na II Interdyscyplinarnym Forum Bezpieczeństwa Pacjenta

14-09-2023

Dbanie o bezpieczeństwo jest naszym podstawowym i wspólnym obowiązkiem zarówno rządzących, jak i pracowników ochrony zdrowia, ale przede wszystkim nas wszystkich – całego społeczeństwa – zgodnie z mottem tegorocznego, przypadającego na dzień 17 września Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta: Rola pacjenta i rodziny w zapewnieniu bezpieczeństwa.

II Interdyscyplinarne Forum Bezpieczeństwa Pacjenta organizowane z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta ma zwrócić uwagę współczesne wyzwania i możliwe rozwiązania problemu bezpieczeństwa pacjenta, jakie ma do zaproponowania współczesna ochrona zdrowia, a także podkreślić konieczność i znaczenie współpracy pomiędzy wszystkimi specjalnościami w duchu Interdyscyplinarnej Deklaracji Bezpieczeństwa Pacjenta Kraków 2022.

17 września w Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta przy Tauron Arena Kraków będą prowadzone działania edukacyjne i informacyjne dotyczące bezpieczeństwa i praw pacjenta w zakresie profilaktyki, leczenia i organizacji ochrony zdrowia, w tym warsztaty Polskiej Rady Resuscytacji „Pierwsza pomoc warunkiem bezpieczeństwa”, gry dla dzieci i dorosłych: Jem zdrowo, Grunt to zdrowie.

Przy stanowisku Małopolskiego Oddziału NFZ w godz. 10:00 – 16:00 będzie można uzyskać informacje o badaniach profilaktycznych, które finansuje NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepienia dzieci przeciwko HPV.

Na miejscu dowiecie się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w naszej krakowskiej sali obsługi klientów (ul. Wadowicka 8W). Umożliwia on wykonanie podstawowych pomiarów medycznych, pomocnych w określeniu ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.

Wszystkie aktualności