Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

MOW NFZ dementuje nieprawdziwe informacje opublikowane przez portal Money.pl, onet.pl, innpoland.pl

15-06-2020

W związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi 14 i 15 czerwca br. przez portale Money.pl w artykule „4,25 zł - to "premia" za pracę w czasie epidemii. Pielęgniarka pokazuje przelew”, innpoland.pl "Hojna” premia dla pielęgniarki za pracę w czasie epidemii. Dostała 5 zł dodatku-  "Hojna premia dla pielegnairki "Hojna” premia dla pielęgniarki za pracę w czasie epidemii. Dostała 5 zł dodatkuza pracę. Dostała 5 zł dodoatku" i onet.pl - "Pielęgniarka pokazała przelew od NFZ. Śmieszna premia za walkę z koronawirusem" "Hojna” premia dla pielęgniarki za pracę w czasie epidemii. Dostała 5 zł dodatkuNarodowy Fundusz Zdrowia informuje:

Kwota, o której mowa w artykule nie ma żadnego związku z dodatkowym wynagrodzeniem przysługującym personelowi medycznemu, który zajmuje się chorymi na COVID-19 w związku z ograniczeniem zatrudnienia do jednego miejsca.

Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie, którego dotyczy publikacja nie składał wniosku o uzyskanie rekompensaty przysługującej pracownikom medycznym za pracę w jednym miejscu. To wynagrodzenie przysługuje m.in. lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym pracującym w szpitalach jednoimiennych lub na oddziale zakaźnym, czyli jednostkach wpisanych do specjalnych wykazów wojewodów. W Małopolskim OW NFZ obowiązują obecnie 3 umowy, na podstawie których zostaną wypłacone pracownikom wykonującym zawód medyczny udzielających świadczeń pacjentom z COVID-19 dodatkowe środki finansowe.

Aleksandra Kwiecień
Rzeczniczka Prasowa
Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności