Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Profilaktyka z NFZ w tarnowskim Zespole Przychodni Specjalistycznych

11-06-2024
  • Małopolski NFZ przygotował cykl dyżurów w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie (ul. Skłodowskiej-Curie 1).
  • To okazja, by porozmawiać z naszymi doradcami o profilaktyce i narzędziach od NFZ, które ułatwiają zdrowy styl życia.
  • Najbliższe spotkanie w środę 12 czerwca r.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że gdyby mieszkańcy naszego kontynentu przestrzegali 12 zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, możliwe byłoby uniknięcie aż 50 proc. zgonów powodowanych przez nowotwory. Podstawy antyrakowego dekalogu to m.in. unikanie dymu papierosowego, zdrowa dieta, aktywność fizyczna, regularne korzystanie z badań przesiewowych. Znakomicie sprawdzają się one także w walce z innymi schorzeniami cywilizacyjnymi – chorobami kardiologicznymi, otyłością czy cukrzycą.

O wadze profilaktyki doradcy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przypominają wszystkim odwiedzającym naszą salę obsługi klientów, delegatury i punkty obsługi. Dla tych, którym do małopolskiego NFZ nie po drodze, okazją do rozmowy o zdrowych nawykach jest cykl spotkań w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

W ramach zaplanowanych dyżurów doradcy małopolskiego NFZ podpowiedzą, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia można korzystać i gdzie wykonać diagnostykę. Zachęcą do poznania bezpłatnego portalu Diety NFZ z jadłospisami opartymi o dietę DASH oraz programu treningowego „8 tygodni do zdrowia”, dzięki któremu zainteresowani mogą zadbać o dawkę ruchu bez wychodzenia z domu. Przy naszym stanowisku odpowiemy na wszystkie pytania związane z leczeniem w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia, pobytem w sanatorium, refundacją wyrobów medycznych czy korzystaniem z Internetowego Konta Pacjenta.

Na miejscu będzie można także wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – niezbędną podczas podróży do krajów Unii Europejskiej, EFTA oraz Wielkiej Brytanii. EKUZ potwierdza prawo do bezpłatnego leczenia na zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego państwa. Jest wydawana bezpłatnie, dla każdej osoby oddzielnie, na określony czas.

Najbliższe z cyklu spotkań w Zespole Przychodni Specjalistycznych (Tarnów, ul. Skłodowskiej-Curie 1) odbędzie się w środę 12 czerwca 2024 r. w godz. 9-12. Na kolejny dyżur zapraszamy po wakacjach.

Harmonogram dyżurów doradców małopolskiego NFZ w Zespole Przychodni Specjalistycznych:

  • 12 czerwca 2024 r., Zespół Przychodni Specjalistycznych, Tarnów, ul. Skłodowskiej-Curie 1, godz. 9-12,
  • 11 września 2024 r., Zespół Przychodni Specjalistycznych, Tarnów, ul. Skłodowskiej-Curie 1, godz. 9-12,
  • 9 października 2024 r., Zespół Przychodni Specjalistycznych, Tarnów, ul. Skłodowskiej-Curie 1, godz. 9-12,
  • 13 listopada 2024 r., Zespół Przychodni Specjalistycznych, Tarnów, ul. Skłodowskiej-Curie 1, godz. 9-12,
  • 11 grudnia 2024 r., Zespół Przychodni Specjalistycznych, Tarnów, ul. Skłodowskiej-Curie 1, godz. 9-12.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności