Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Profilaktyka z NFZ w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

09-07-2024

O wadze profilaktyki i zdrowych nawyków przypominamy na co dzień wszystkim Małopolanom, którzy odwiedzają salę obsługi klientów, delegatury i punkty obsługi małopolskiego NFZ. Dla tych, którym do naszych siedzib nie po drodze, okazją do rozmowy na ten temat są dyżury w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Przy naszym stanowisku dowiesz się wszystkiego o programach profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia. Podpowiemy, jak sprawdzić swój kalendarz przesiewowej diagnostyki i gdzie zgłosić się na badania. Zachęcimy do poznania bezpłatnego portalu Diety NFZ z jadłospisami opartymi o dietę DASH oraz programu treningowego „8 tygodni do zdrowia”, dzięki któremu zainteresowani mogą zadbać o dawkę ruchu bez wychodzenia z domu.

Od naszych doradców dowiesz się także wszystkiego o organizacji systemu szczepień ochronnych w Polsce. Wyjaśnimy, jak zaszczepić dziecko przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego i chronić je przed nowotworami. Wytłumaczymy, kto może korzystać z refundowanych preparatów przeciwko grypie czy pneumokokom i kto czuwa na nad szczepieniami obowiązkowymi dzieci.

Przy naszym stanowisku odbierzesz również Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona niezbędna wszystkim tym, którzy planują majówkowy wyjazd do krajów Unii Europejskiej, EFTA lub Wielkiej Brytanii. Karta potwierdza prawo do bezpłatnej, niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego państwa. Jest wydawana bezpłatnie.

Nasi doradcy będą dostępni w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (ul. Wielicka 265, hol główny) w środę 10 lipca w godz. 9-13. Kolejny dyżur jest planowany w sierpniu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności