Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Rowerem do pracy w małopolskim NFZ

17-05-2021

Pracownicy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ już po raz trzeci biorą udział w kampanii społecznej „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”.

Rowerową kampanię od 2017 r. organizuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Cel jest prosty – zachęcić mieszkańców i pracowników krakowskich instytucji, by na własnej skórze przekonali się, że jednoślad to wygodny i ekologiczny środek transportu do codziennych podróży po stolicy Małopolski. Uczestnicy akcji rejestrują każdy ze swoich rowerowych przejazdów na trasie dom – praca – dom, a najlepsi co miesiąc są nagradzani za swoją aktywność.

Tegoroczna odsłona rowerowej kampanii ruszyła pod koniec kwietnia i potrwa do końca listopada. W ramach niej samochody, autobusy i tramwaje na rowery po raz kolejny zamienią również pracownicy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

W ubiegłorocznej edycji akcji „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko” wzięło udział 47 przedstawicieli małopolskiego NFZ. Łącznie przejechali oni blisko 47 tys. kilometrów. To dystans jaki trzeba pokonać, by 13. razy okrążyć Polskę wzdłuż jej granic albo pięciokrotnie przebyć szlak Kolei Transsyberyjskiej.

Wszystkie aktualności