Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Spotkaj się z nami w tarnowskim ZUS

26-03-2024

W najbliższą środę (27 marca) zapraszamy do tarnowskiego oddziału ZUS, gdzie z naszymi doradcami porozmawiasz o profilaktyce i zdrowych nawykach.

Dyżur doradców Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w tarnowskim oddziale ZUS to świetna okazja, by porozmawiać o zdrowiu i na wiosnę zaplanować zdrowe zmiany. Przy naszym stanowisku będzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje o badaniach profilaktycznych, które finansuje NFZ i Ministerstwo Zdrowia, leczeniu uzdrowiskowym czy refundacji wyrobów medycznych. Zachęcimy do zdrowego gotowania z portalem diety.nfz.gov.pl, z pomocą którego każdy chętny może stworzyć dla siebie jadłospis oparty na diecie DASH, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta oraz szczepień ochronnych.

Przy naszym stanowisku wyrobisz także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. W portfelu powinni ją umieścić wszyscy ci, którzy planują wielkanocny odpoczynek poza granicami naszego kraju – w państwach Unii Europejskiej, EFTA lub Wielkiej Brytanii. EKUZ potwierdza prawo do korzystania z niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów. Karta jest wydawana bezpłatnie.

Dyżury naszych doradców odbędzie się w tarnowskim oddziale ZUS (ul. Kościuszki 32) w środę 27 marca, w godz. 9-12.

Kolejne spotkania w ZUS są zaplanowane w maju, wrześniu i listopadzie.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności