Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Stanowisko małopolskiego NFZ podczas Jesiennej Strefy Zdrowia w Tarnowie

21-09-2023

W poniedziałek 25 września zapraszamy do Tarnowa. Przy naszym stanowisku w Zespole Przychodni Specjalistycznych porozmawiasz o profilaktyce i odbierzesz EKUZ.

Jesienna Strefa Zdrowia to wydarzenie organizowane przez Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Jest ono okazją, by skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań oraz dowiedzieć się więcej o profilaktyce chorób i zdrowym stylu życia.

W inicjatywę ZPS włączą się także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Przy naszym stanowisku będzie można uzyskać informacje o badaniach profilaktycznych, które finansuje NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepień ochronnych.

Wszystkich, którzy w planach na jesień mają europejskie podróże, zapraszamy po odbiór Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona niezbędna podczas urlopu w krajach Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii. EKUZ potwierdza prawo do korzystania z niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów. Karta jest wydawana bezpłatnie.

Doradcy małopolskiego NFZ będą do dyspozycji w poniedziałek 25 września w budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych (Tarnów, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1) w godz. 10-13.

Informacje o Jesiennej Strefie Zdrowia są dostępne w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności