Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Kibicu, zaszczep się!

26-08-2021

W najbliższy weekend 28-29 sierpnia w ramach akcji „Dwunasty zawodnik. Razem przeciw COVID-19” mobilne punkty szczepień pojawią się przy stadionach dwóch małopolskich klubów piłkarskich – w Niecieczy oraz w Krakowie.

Medicina – partner medyczny akcji „Dwunasty zawodnik. Razem przeciw COVID-19” – wraz z wojewodą małopolskim, prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej oraz ekstraklasowymi klubami piłkarskimi zaprasza na szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. W najbliższy weekend mobilne punkty pojawią się przy stadionach dwóch małopolskich klubów:

  • przy stadionie Bruk-Bet Termalica Nieciecza (Nieciecza 199, Żabno) zaszczepić będzie można się w sobotę 28 sierpnia w godz. 10:00-17:30
  • przy stadionie Wisły Kraków (ul. Reymonta 20, Kraków) zaszczepić będzie można się w niedzielę 29 sierpnia w godz. 10:00-17:30.

Wspólny apel wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyi oraz przedstawicieli klubów piłkarskich Wisły Kraków, Cracovii i Bruk-Betu Termalica Nieciecza:

Dwunasty zawodnik

Kibic – wizytówka klubu, dwunasty zawodnik. Kiedy już nikt nie wierzy, Wy zawsze jesteście ze swoją ukochaną drużyną. Tydzień w tydzień udowadniacie swoje oddanie barwom klubowym. Wasz doping to energia dla sportowców, a na całym świecie mówi się, że to właśnie na polskich stadionach jest najgłośniej i najpiękniej.

Od prawie półtora roku walczymy z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID-19. Doskonale wiemy, jakie zagrożenie wiąże się z epidemią. COVID sparaliżował różne dziedziny naszego życia, również sport. Przez długie miesiące nie mogliśmy śledzić żadnych rozgrywek, a nawet pojawiać się na stadionie, aby wspierać ukochane kluby z trybun. 

Nie chcemy już oglądać pustych aren sportowych. Chcemy słyszeć prawdziwy doping kibiców, który zatrzęsie fundamentami małopolskich stadionów. Chcemy być świadkami zwycięstw naszych piłkarzy i być z nimi na dobre i na złe. Chcemy czuć atmosferę wiszącej w powietrzu bramki, aby móc znów wybuchnąć z radości.

Na to wszystko jest jedna recepta. Każdy kibic – ramię w ramię – powinien wziąć sprawy w swoje ręce i zaszczepić się przeciwko COVID-19. To jedyna skuteczna broń w walce z pandemią. To jedyna recepta, abyśmy jesienią mogli zasiąść na stadionach przy Reymonta, Kałuży czy w Niecieczy. Chcemy w tym najważniejszym dla nas meczu -meczu o zdrowie- rozgromić COVID-19! Mamy na to skuteczną taktykę: szczepionkę! W Małopolsce wykonano już prawie 3 mln szczepień, ale to wciąż za mało. Szczepmy się! Tak, aby po ostatnim gwizdku, bez żadnych obaw gratulować sobie zwycięstwa uściskami dłoni, czując się przy tym bezpiecznie.

Wszyscy gramy do jednej bramki. W tym ważnym meczu jesteśmy jedną drużyną, która wygrywa tę trudną rywalizację. Musimy być odpowiedzialni – za siebie, ale i za tych, którzy siedzą obok na stadionie. Niech naszym wspólnym celem będzie to, aby stadiony nie stały puste, a drużyny mogły być wspierane przez swoich fanów. To zależy tylko od nas. Piłka jest w grze. Jeszcze mamy szansę na wspólne zwycięstwo, a ten mecz wygramy tylko dzięki szczepieniom!

Bądźcie naszym dwunastym zawodnikiem! Zachęcajcie swoich braci po szalu, aby dołączali do naszej wspólnej akcji. Szczepienia to szansa na powrót do normalności, którą znamy sprzed pandemii. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Wygrajmy ten mecz! Dla siebie, dla rodziny, dla kibiców z całej Małopolski! Nie pozwólmy na to, aby, pandemia zabrała nam radości ze zwycięstw naszych piłkarzy. Chcemy być z nimi, świętować z nimi i dopingować ich. Piłka jest po naszej stronie, wygrajmy z koronawirusem!

Bądźmy razem przeciwko COVID-19!

Apel podpisali:

wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja, Jakub Tabisz MKS Cracovia SSA, Stanisław Dziubla Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS SA, Dawid Błaszczykowski TS Wisła Kraków SA

Wszystkie aktualności