Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Małopolski Oddział NFZ partnerem X Krakowskiej Konferencji „RAK – Wiedzieć Walczyć Wygrać – nowe kierunki w leczeniu”

22-11-2016

Dostęp do ZIP, prawa pacjenta, zasady udzielania świadczeń oraz informacje nt. praw i obowiązków pacjenta onkologicznego – MOW NFZ będzie aktywnie uczestniczył w konferencji  nt. chorób onkologicznych organizowanej  przez  Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”, która odbędzie się 25 listopada w Collegium Medicum UJ.

Cykliczne konferencje organizowane przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” mają na celu szerzenie wiedzy w zakresie zwalczania chorób nowotworowych zarówno wśród lekarzy, średniego personelu medycznego, studentów medycyny, chorych i ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych  tematyką chorób nowotworowych. Krakowskie konferencje są jedynymi tego rodzaju przedsięwzięciami w Polsce południowej. 

Jednym z tegorocznych prelegentów będzie Tomasz Filarski – Kierownik Działu Skarg i Wniosków w MOW NFZ, który w swoim wystąpieniu skupi się na temacie praw i obowiązków pacjenta onkologicznego.

W trakcie konferencji będzie działać również stoisko MOW NFZ, gdzie będzie można otworzyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, uzyskać informacje nt. zasad udzielania świadczeń, praw pacjenta, leczenia onkologicznego finansowanego przez NFZ.

Program X Krakowskiej Konferencji „RAK – Wiedzieć, Walczyć, Wygrać - nowe kierunki w leczeniu” 

Wszystkie aktualności