Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

#NieCukrz, cukier szkodzi! Dzień Otwarty w MOW NFZ

22-01-2019

Małopolski Oddział NFZ w Krakowie zaprasza 26 stycznia w godz. 9.00-14.00 do swojej siedziby przy ul Batorego 24 na Dzień Otwarty Małopolskiego Oddziału NFZ pod hasłem Cukier szkodzi.

W tym dniu chcemy się skupić na informacji na temat szkodliwości cukru. Nadmiar cukru w diecie prowadzi do nadwagi, otyłości, zaburzeń krążenia, sprzyja cukrzycy. W trakcie dnia otwartego będzie można wykonać podstawowe badania w kierunku cukrzycy i ciśnienia, porozmawiać z dietetykiem nt. właściwej diety, sprawdzić, czy nasz tryb życia i to, co jemy nie jest prostą drogą do cukrzycy,  poznać właściwą piramidę żywienia.

Małopolski Oddział NFZ organizuje Dzień Otwarty również z myślą o tych, którzy planują wyjazd za granicę i osobiście chcieliby odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a w tygodniu nie mają na to czasu. Każdy, kto wyjeżdża za granicę, do kraju UE/ EFTA, choćby na zakupy lub na jeden dzień na narty zawsze powinien mieć przy sobie kartę, dzięki której w nagłym przypadku otrzyma taką pomoc, jak inne osoby ubezpieczone w danym kraju. EKUZ można uzyskać dla siebie i swoich najbliższych, na wniosek, który można pobrać ze strony internetowej albo wypełnić na miejscu. 

Zapraszamy w godz. 9.00 -14.00

Wszystkie aktualności