Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

„Różowa sobota" w Szpitalu Uniwersyteckim. Bezpłatne badania diagnostyczne i konsultacje lekarskie

15-02-2021

27 lutego w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim Panie będą mogły wykonać bezpłatną cytologię, mammografię oraz skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistą w dziedzinie chorób piersi. W ramach inicjatywy "W trosce o...zdrowie kobiety" placówka przygotowała również serię wykładów dla pacjentek i lekarzy POZ.

„W trosce o…zdrowie kobiety” to inicjatywa przygotowana przez krakowski Szpital Uniwersytecki, której głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na rolę diagnostyki w procesie prawidłowego leczenia. W pierwszej kolejności szpital zwraca uwagę na najczęstsze onkologiczne problemy kobiet, czyli raka jajnika, szyjki macicy i raka piersi. To właśnie tej tematyce poświęcone będą wykłady, z których dowiedzieć się można będzie np. jak interpretować wyniki cytologii, które zmiany w piersiach są szczególnie niebezpieczne i co powinno skłonić do pilnej wizyty u ginekologa.

Oprócz tego pacjentki skorzystają z bezpłatnych konsultacji i badań. W ramach tzw. „Różowej soboty” będzie można wykonać bezpłatną cytologię, mammografię oraz skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie chorób piersi z uniwersyteckiego Breast Unitu. 

Wykłady będą dostępne na stronie internetowej szpitala przez miesiąc - począwszy od 22 lutego, natomiast „Różowa sobota” odbędzie się 27 lutego, w godzinach od 8 do 14. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna, która rozpocznie się od 23 lutego.

Wydarzenie „W trosce o…zdrowie kobiety” organizowane jest przez Szpital Uniwersytecki, a finansowane z grantu edukacyjnego przez Roche Diagnostic Polska Sp. z o.o.

Harmonogram wydarzenia:

 1. Rozpoczęcie wykładów – 22.02 godz. 9
 •  Panel dla lekarzy:​
  • "Rak jajnika - objawy i współczesne leczenie" – dr hab. n. med. Paweł Basta, specjalista, ginekolog-położnik
  • „Postępy w leczeniu raka piersi” – dr hab. n. med. Diana Hodorowicz-Zaniewska, specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej, Kierownik Breast Unit
  • „Tymczasowe rekomendacje prewencji wtórnej raka szyjki macicy w dobie pandemii Covid-19” – prof. dr hab. n. med. Robert Jach - Konsultant wojewódzki w zakresie endokrynologii ginekologicznej, specjalista ginekolog- położnik, specjalista ginekolog-onkolog oraz specjalista endokrynologii ginekologicznej.
 • Panel dla Pacjentek: ​
  • "Wsłuchaj się w swoje ciało - rak jajnika - czy można mu zapobiec?" – dr hab. n. med. Paweł Basta, specjalista ginekolog-położnik
  • „Rak piersi – współczesna diagnostyka i leczenie” - dr hab. n. med. Diana Hodorowicz-Zaniewska, specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej, kierownik Breast Unit
  • „Polki zasługują na więcej – nowoczesne metody profilaktyki raka szyjki macicy” - prof. dr hab. n. med. Robert Jach - Konsultant wojewódzki w zakresie endokrynologii ginekologicznej, specjalista ginekolog- położnik, specjalista ginekolog-onkolog oraz specjalista endokrynologii ginekologicznej
  • „Kiedy wynik cytologii powinien niepokoić i jak go interpretować?  - prof. dr hab. n. med. Romana Tomaszewska, specjalista w dziedzinie patomorfologii. 

Wykłady będą dostępne przez miesiąc na stronie www.su.krakow.pl oraz www.youtube.pl

 1. „Różowa sobota” – 27.02 godz. 8-14
 • Bezpłatne konsultacje onkologiczne w ramach profilaktyki i diagnostyki raka piersi. Pacjentki przyjmować będą specjaliści z Breast Unit Szpitala Uniwersyteckiego. Dodatkowo Panie będą miały możliwość wykonania na miejscu usg oraz mammografii (po konsultacji lekarskiej). Na konsultacje szczególnie są zaproszana Panie, które już wyczuły w piersi niepokojące guzki, zniekształcenia lub które zauważyły zmianę w wyglądzie swoich piersi.
 • Bezpłatne badania cytologiczne – dla Pań w każdym wieku

Rejestracja telefoniczna od 23.02 od godz. 8:

 • konsultacje onkologiczne – tel. 12 424 74 34
 • badania cytologiczne – tel. 12 424 74 35
Wszystkie aktualności