Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Żyj aktywnie! - Dzień Osób z Niepełnosprawnością ZUS – stoiska informacyjne MOW NFZ

14-05-2019

W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie!”.

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie zaprasza do swojego stanowiska w trakcie organizowanego 17 i 21 maja przez Krakowski Oddział ZUS Dnia Osób z Niepełnosprawnością, natomiast Delegatura MOW NFZ w Tarnowie zaprasza 17 maja do swojego stanowiska informacyjnego do Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” w Tarnowie.
 
17 i 21 maja w godz. 10:00 – 13:00 przy stoisku MOW NFZ będzie można otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Będziemy też odpowiadać na pytania dotyczące leczenia uzdrowiskowego dzieci i dorosłych, refundowania wyrobów medycznych. 
Będzie można dowiedzieć się jak korzystać z portalu Terminy Leczenia oraz przeglądarki na leczenie uzdrowiskowe. 
 
W Inspektoracie w Nowej Hucie będzie można również potwierdzić Profil Zaufany.
 
Zapewniamy również indywidulne konsultacje osobom, które chciałyby uzyskać wiedzę na temat zasad udzielania świadczeń, praw pacjenta, szczególnych uprawnień, e-recepty.
 
Stoiska MOW NFZ 
 
  • 17 maja - 10:00 – 13:00 Inspektorat Kraków – Nowa Huta, os. Teatralne 8 
  • 17 maja - 10:00 – 13:00 Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” ul. Sanguszków 28A  Tarnów
  • 21  maja - 10:00 – 13:00 Inspektorat Kraków – Podgórze,  ul. Zakopiańska 62 

Więcej informacji na temat Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Wszystkie aktualności