Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Do sanatorium tylko z e-skierowaniem

  15.06.2023

  Bez drukowania, noszenia, czekania. Kończy się okres przejściowy, co oznacza, że od 1 lipca skierowania do sanatoriów w Polsce będą wystawiane już tylko w formie elektronicznej.

 • Środa z Profilaktyką. Szczepienia przeciw HPV

  14.06.2023

  Szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego to najskuteczniejszy sposób zapobiegania zakażeniom HPV i chorobom nowotworowym.

 • Środa z Profilaktyką. Zdrowe lato dla całej rodziny

  07.06.2023

  Lato - czas urlopu, imprez plenerowych i wypadów na weekend. Wydawać by się mogło, że to czas beztroski. Okres aktywnego wypoczynku, na który czekamy cały rok. Jak zapewnić bezpieczny wypoczynek?

 • Gdzie do lekarza w świąteczny dzień?

  07.06.2023

  Przeziębienie, ból brzucha, gorączka. Choroba nie wybiera. Możesz poczuć się gorzej w nocy, w weekend lub w czasie świąt. Wtedy Twój lekarz rodzinny nie przyjmuje. Gdzie zatem skorzystasz z pomocy medycznej? Kliknij i sprawdź ważne szczegóły.

 • Program pilotażowy badania stóp dzieci i młodzieży. Gdzie się zgłosić w Małopolsce?

  02.06.2023

  Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia uruchomiliśmy program pilotażowy badania stóp dzieci i młodzieży. W 16. ośrodkach w Polsce mali pacjenci są diagnozowani w kierunku wykrywania wad postawy. Na badania nie trzeba skierowania. Program potrwa do 2025 roku.

 • Środa z Profilaktyką. Korzyści zdrowotne karmienia piersią

  31.05.2023

  W dniach od 26 maja do 1 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. W ramach dzisiejszej akcji „Środa z Profilaktyką” Narodowy Fundusz Zdrowia mówi o korzyściach płynących z karmienia piersią dla dziecka i dla matki.