Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Przez zęby do serca

  21.04.2021

  Ponad 50 proc. dzieci w wieku 3 lat ma próchnicę zębów, u 15-20 proc. dorosłych w wieku 35-44 lata występują choroby dziąseł, które prowadzą do utraty zębów. Nieleczone infekcje jamy ustnej mogą być zaś wyjątkowo groźne dla serca.

 • Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) połączył się z Internetowym Kontem Pacjenta (IKP)

  15.04.2021

  Konto ZIP nie jest już aktywne. Dane, które były dotychczas w ZIP, są przeniesione do IKP.

 • Środa z Profilaktyką. Alkohol

  14.04.2021

  Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia alkohol plasuje się na podium w niechlubnym zestawieniu najistotniejszych czynników ryzyka dla naszego zdrowia i może się przyczyniać do powstawania aż 200 różnych schorzeń - także nowotworów.

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka chorób odkleszczowych

  07.04.2021

  Pierwsze cieplejsze dni to moment, gdy z zimowego snu budzą się również kleszcze. Te małe pajęczaki żyją nie tylko w lasach, ale także miejskich parkach czy przydomowych ogrodach, a spotkanie z nimi może skończyć się groźną chorobą.

 • Pomoc medyczna w czasie Świąt Wielkanocnych

  31.03.2021

  Nadchodzące święta to kolejny sprawdzian z naszej odpowiedzialności. Gwałtownie rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 powoduje, że ponownie spędzimy je w wąskim gronie domowników. Od postawy każdego z nas zależy, czy epidemię koronawirusa uda się pokonać

 • Środa z Profilaktyką. Higiena cyfrowa

  31.03.2021

  Z szacunków wynika, że blisko 12 proc. polskich nastolatków w wieku 12–17 lat nadużywa internetu. Droga do uzależnień od nowych technologii jest krótka, a lista konsekwencji cyfrowego nałogu - fizycznych i psychicznych - wyjątkowo długa.