Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Nowotwory męskie

  02.11.2022

  Mężczyźni częściej niż kobiety zaniedbują swoje zdrowie. Wielu panów nie przeprowadza regularnych badań profilaktycznych. Tymczasem choroby układu moczowo-płciowego dotykają co trzeciego mężczyznę.

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka udaru mózgu

  26.10.2022

  Udar mózgu to nagłe zaburzenie czynności mózgu spowodowane niedrożnością lub pęknięciem naczynia tętniczego. To jedna z najczęstszych przyczyn zgonów i niesprawności w Polsce wśród osób po 40 r.ż. Jak zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia?

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka osteoporozy

  19.10.2022

  Osteoporoza: „cichy złodziej kości” - jest chorobą niewidoczną i podstępną. Polega na stopniowym zanikaniu tkanki kostnej. Pierwszym jej objawem jest złamanie. Czy można jej zapobiec?

 • Środa z Profilaktyką - Jak zapobiec depresji

  12.10.2022

  Depresja wciąż jest jeszcze tematem tabu. Ludzie wstydzą się mówić o tym, że zmagają się z chorobą, która może być bardzo niebezpieczna. Nie pozwala normalnie pracować, uczyć się, jeść, spać. Co może ją wywołać i jak jej zapobiec?

 • Szczepienia przeciwko grypie. Sprawdź, gdzie się zaszczepisz

  07.10.2022

  Od 1 września w placówkach medycznych m.in. w POZ oraz aptekach można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie. Sprawdź, gdzie możesz się zaszczepić w Małopolsce

 • Środa z Profilaktyką - Otyłość a hormony

  05.10.2022

  Otyły jest już, co czwarty Polak! Otyłość i nadwaga sprzyja rozwojowi wielu chorób jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze oraz zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Co wspólnego z otyłością mają hormony?