Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Pomoc medyczna w czasie Świąt Wielkanocnych

  31.03.2021

  Nadchodzące święta to kolejny sprawdzian z naszej odpowiedzialności. Gwałtownie rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 powoduje, że ponownie spędzimy je w wąskim gronie domowników. Od postawy każdego z nas zależy, czy epidemię koronawirusa uda się pokonać

 • Środa z Profilaktyką. Higiena cyfrowa

  31.03.2021

  Z szacunków wynika, że blisko 12 proc. polskich nastolatków w wieku 12–17 lat nadużywa internetu. Droga do uzależnień od nowych technologii jest krótka, a lista konsekwencji cyfrowego nałogu - fizycznych i psychicznych - wyjątkowo długa.

 • Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o dystansie i maseczkach

  26.03.2021

  Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Punkty szczepień robią wiele, aby czekanie na przyjęcie preparatu było maksymalnie bezpieczne. Sporo zależy również od nas samych. Trzymajmy dystans, nośmy maseczki i przychodźmy na umówioną godzinę szczepienia.

 • Środa z Profilaktyką. Rak jelita grubego

  23.03.2021

  Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym rodzajem nowotworu w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się go u 18 tys. pacjentów, u których łagodne zmiany tzw. polipy rozwinęły się w śmiertelnie groźną chorobę.

 • Zmiana stawek dopłat do wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym

  18.03.2021

  Informacja w sprawie aktualnych dopłat pacjentów do wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym.

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka chorób nerek

  16.03.2021

  Nerki to narządy niezbędne do sprawnego funkcjonowania naszych organizmów. Choroby nerek długo mogą rozwijać się w ukryciu i doprowadzić do poważnego uszkodzenia tych organów, zanim pacjent pojawi się w gabinecie lekarza i usłyszy właściwą diagnozę.