Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Polipragmazja

  23.11.2022

  Aż 1/3 Polaków po 65 roku życia przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie. Zażywanie wielu medykamentów jednocześnie, zwane polipragmazją, zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji.

 • Informacja dla świadczeniodawców zlecających i realizujących wyroby medyczne oraz pacjentów

  21.11.2022

  Komunikat dot. publikacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 października 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

 • Profilaktyka od najmłodszych lat - Cukrzyca

  16.11.2022

  Mówiąc o cukrzycy najczęściej mamy na myśli cukrzycę typu 2. Skłonność do jej występowania bywa dziedziczna, najczęściej jednak jest efektem zaniedbań i stylu życia.

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka POChP

  09.11.2022

  W Polsce na POChP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc) chorują ponad 2 miliony osób. Większość pacjentów nie wie, że przyczyną kaszlu i duszności może być właśnie ta przewlekła choroba.

 • Środa z Profilaktyką. Nowotwory męskie

  02.11.2022

  Mężczyźni częściej niż kobiety zaniedbują swoje zdrowie. Wielu panów nie przeprowadza regularnych badań profilaktycznych. Tymczasem choroby układu moczowo-płciowego dotykają co trzeciego mężczyznę.

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka udaru mózgu

  26.10.2022

  Udar mózgu to nagłe zaburzenie czynności mózgu spowodowane niedrożnością lub pęknięciem naczynia tętniczego. To jedna z najczęstszych przyczyn zgonów i niesprawności w Polsce wśród osób po 40 r.ż. Jak zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia?