Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka nowotworów

  01.02.2023

  Nawet 90% nowotworów zależy tylko i wyłącznie od czynników na które mamy wpływ. Są to np. dym tytoniowy, alkohol, czy niewłaściwe żywienie. Dowiedz się jak można skutecznie ograniczyć ryzyko choroby.

 • Środa z Profilaktyką. Transplantologia

  25.01.2023

  Transplantacja narządów jest metodą leczenia ratującą życie i zdrowie pacjentów. Polska jest krajem o przeciętnym wskaźniku przeszczepiania narządów oraz spadającym od wielu lat wskaźnikiem donacji.

 • Okulistyka w stanach nagłych

  18.01.2023

  Silny ból oka czy uraz? Zgłoś się po doraźną pomoc do poradni okulistycznej. W stanach nagłych nie potrzebujesz skierowania. Część okulistów w naszym regionie dyżuruje także wieczorami.

 • Środa z Profilaktyką. Rak szyjki macicy

  18.01.2023

  Rak szyjki macicy jest szóstym co do częstości występowania nowotworem u kobiet w Polsce – stanowi ponad 10% nowotworów u kobiet. Rocznie jest wykrywany u ok. 3000 kobiet, a 1700 z nich umiera z jego powodu.

 • Środa z Profilaktyką. Rak jelita grubego

  11.01.2023

  Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym nowotworem złośliwym w polskiej populacji. Szacuje się, że profilaktyka raka jelita grubego zmniejsza śmiertelność z jego powodu o 50-60%. Jak można działać profilaktycznie?

 • Testy combo u lekarza rodzinnego. Za test i jego wykonanie zapłaci NFZ

  09.01.2023

  Poradnie POZ mogą wykonywać tzw. testy combo na NFZ, czyli testy trzy w jednym, które wskazują na zakażenie grypą (typu A bądź B), koronawirusem lub wirusem RSV. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za sam test i jego wykonanie pacjentowi.