Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką - profilaktyka cukrzycy

  02.09.2020

  Co 5 sekund ktoś na świecie dowiaduje się, że ma cukrzycę. Co dziesięć sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. Cukrzyca osiągnęła już rozmiary bliskie pandemii, a kluczem do jej pokonania jest profilaktyka i edukacja.

 • Bezpieczni w czasie epidemii - cykl filmów NFZ

  01.09.2020

  2 września rozpoczynamy emisję filmów edukacyjnych pn. „Bezpieczni w czasie epidemii”. W ramach cyklu zaproszeni eksperci m.in. rozprawią się z fake newsami dotyczącymi koronawirusa, podpowiedzą, jak się przed nim chronić i jak się bezpiecznie leczyć.

 • Środa z Profilaktyką - uzależnienia od internetu i nowych technologii

  26.08.2020

  Komputery i telefony komórkowe z dostępem do internetu to dla wielu z nas niezbędne narzędzia do pracy, nauki, relaksu czy komunikowania się z innymi. Zbyt często wykorzystywane łatwo mogą jednak stać się wrogami dla naszego zdrowia.

 • VII Forum Seniora już 26 sierpnia

  19.08.2020

  Zapraszamy na VII edycję Forum Seniora organizowanego przez „Dziennik Polski” oraz „Gazetę Krakowską”. Dedykowana nestorom konferencja odbędzie się już w najbliższą środę 26 sierpnia o godz. o godz. 10.

 • Środa z Profilaktyką - uzależnienie od papierosów

  19.08.2020

  Dym papierosowy to ponad 4 tys. różnych substancji, z których ok. 250 jest szkodliwych, a 40 wywołuje nowotwory. Uzależnienie od papierosów średnio skraca życie o kilkanaście lat, prowadząc m.in. do rozwoju raka płuc czy schorzeń serca.

 • Środa z Profilaktyką - Słodkie uzależnienie

  11.08.2020

  Codzienne wybory żywieniowe wpływają na to, jak długo żyjemy i w jakiej kondycji jesteśmy. Napoje energetyczne są bardzo popularne, szczególnie wśród nastolatków. Dają szybki zastrzyk energii, ale także wiele negatywnych konsekwencji.