Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Pierwsza wizyta u ginekologa

  08.03.2023

  Kiedy zabrać córkę na pierwszą wizytę do ginekologa? Jak rozmawiać z dzieckiem o pierwszej wizycie? Jak przebiega pierwsze badanie u dziewcząt? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszej Środzie z Profilaktyką.

 • Nowe centrum zdrowia psychicznego w Krakowie

  07.03.2023

  Od 1 marca w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką działa Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Krowodrza. Bezpłatne wsparcie mogą w nim uzyskać dorośli w kryzysie psychicznym.

 • Środa z Profilaktyką. Rak jelita grubego

  01.03.2023

  Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym nowotworem złośliwym w polskiej populacji. Szacuje się, że profilaktyka raka jelita grubego zmniejsza śmiertelność z jego powodu o 50-60%. Jak można działać profilaktycznie?

 • Środa z Profilaktyką. Depresja - więcej niż smutek

  22.02.2023

  Depresja stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1,2 mln osób.

 • Środa z Profilaktyką. Epilepsja

  15.02.2023

  Na padaczkę choruje na świecie ponad 50 mln osób - w Polsce ok 400 tys. Co powinniśmy wiedzieć o tej chorobie? Jak się ją leczy i jakie są rokowania pacjentów.

 • Środa z Profilaktyką. Prawa pacjenta

  08.02.2023

  Przedstawiamy wybrane najważniejsze zagadnienia i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące praw pacjenta.